Dlaczego mam bóle śródstopia?

Ból śródstopia pojawia się, gdy obszar podbicia stopy staje się bolesny lub w stanie zapalnym . Istnieje wiele powodów, dla których możesz odczuwać ból, ale zwykle jest to spowodowane zwiększonym naciskiem i uderzeniem w stopę. Jeśli odczuwasz ból śródstopia lub stopy, zalecamy dokładne przyjrzenie się obuwiu i codziennej aktywności, aby dowiedzieć się, dlaczego odczuwasz dyskomfort.

7 PRZYCZYN BÓLU ŚRÓDSTOPIA

Jeśli odczuwasz ból śródstopia i możesz odnieść się do którejkolwiek z poniższych przyczyn, spróbuj dostosować swój styl życia, aby zobaczyć, czy możesz znaleźć ulgę i skontaktować się z lekarzem.

  1. Wysokie łuki – Posiadanie stopy o wysokim łuku może zwiększyć szanse na ból śródstopia, ponieważ obszar śródstopia doświadcza nacisku i szoku z każdym krokiem. Ważne jest, aby obuwie zapewniało wsparcie i było wygodne.

2. Niedopasowane obuwie – Buty, które nie są prawidłowo dopasowane mogą być główną przyczyną bólu stóp. Nawet jeśli para butów może być wygodna na znajomym lub wysoko oceniona, nie oznacza to, że będzie się dobrze czuła na Twoim konkretnym typie stopy. Upewnij się, że poświęcisz dodatkowy czas na znalezienie najlepszego obuwia wspierającego dla Twoich stóp.

3 . Wąskie noski: Noszenie butów, które mają wąski lub ograniczający palec, może powodować ból w okolicy śródstopia. Wąski nosek zmusza obszar śródstopia do niewielkiej przestrzeni, co powoduje dyskomfort i ból. Pamiętaj, że gdy stopa jest zaciśnięta przez but, najprawdopodobniej odczujesz ból.

4. Wysokie obcasy  – mimo że wysokie obcasy wyglądają świetnie, nie zawsze są świetne. Wysokie obcasy powodują duży stres, wagę i wstrząsy, zwykle na palcach i/lub okolicy śródstopia.

5. Klapki — wiemy, że większość ludzi wybiera klapki, które szybko się ślizgają, ale często są bardzo cienkie, płaskie i nie zapewniają żadnego wsparcia. Niewspierająca klapka jest bardzo szkodliwa i może powodować silny ból.

6. Nadmierny przyrost masy ciała – zwiększenie masy ciała z powodu zmian w diecie, ciąży lub otyłości może nasilić ból i dyskomfort stóp. Dodatkowa waga może osłabić stopę i kostki, powodując spłaszczenie stóp.

7. Sporty o dużej intensywności – Uczestnictwo w sportach o dużej intensywności, takich jak bieganie, taniec i koszykówka, może powodować ból śródstopia. Mimo że uprawianie sportu może być niezwykle korzystne dla zdrowia, Twoje stopy są narażone na dużą siłę i wstrząsy.

NAJLEPSZE WKŁADKI NA BÓL ŚRÓDSTOPIA
Wkładki ortopedyczne z podparciem śródstopia mogą pomóc w zmniejszeniu nacisku na obszar śródstopia. Oprócz wsparcia łuku, które pomaga złagodzić typowe bóle stóp, takie jak zapalenie powięzi, wkładki Aetrex Orthotics są dostępne w opcji obejmującej podkładkę pod śródstopie, która została zaprojektowana, aby pomóc osobom z bólem lub zmęczeniem przodostopia.

Poduszka śródstopia to element, który jest wbudowany we wkładki ortopedyczne Aetrex, aby pomóc rozładować nacisk w obszarze śródstopia, zapewniając jednocześnie amortyzację, która pomaga złagodzić dyskomfort. Konstrukcja i umiejscowienie wkładki może pomóc w złagodzeniu dyskomfortu i bólu śródstopia.

OŚWIADCZENIE: Informacje zawarte w tym przewodniku nie są dostarczane przez lekarzy i służą wyłącznie celom informacyjnym. Informacje zawarte w tym przewodniku nie mają na celu zastąpienia konsultacji z pediatrą, lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia. Informacje dostępne w tym przewodniku lub za jego pośrednictwem w żaden sposób nie mają na celu diagnozowania, wpływania na leczenie lub leczenia jakichkolwiek problemów związanych ze stopami lub innymi problemami zdrowotnymi, ani nie zastępują usług lub porady podologa, lekarza lub pracownika służby zdrowia. Zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem licencjonowanym w twoim stanie we wszystkich sprawach dotyczących twojego zdrowia.